Nieuwe werkwijze omtrent backorders - GoedGepickt WMS

Updated by Tessa

Beste GoedGepickt gebruiker,

We willen je graag informeren over een belangrijke wijziging binnen GoedGepickt die effect heeft op de manier waarop backorders worden verwerkt. Deze aanpassing geldt voor alle gebruikers en gaat live op woensdag 13 augustus 2025.

Wat verandert er?

Tot nu toe werden backorders automatisch verwerkt zodra er nieuwe voorraad beschikbaar was. Vanaf 13 augustus 2025 verandert dit naar handmatige verwerking van backorders. Dit betekent dat backorders niet meer automatisch naar de status te picken worden aangepast wanneer er voorraad beschikbaar is. Je dient vanaf dat moment handmatig de backorders vrij te geven, dit kan met één druk op de knop. Wij adviseren om per dag eerst alle inkomende producten te verwerken en het klikken op de knop zo min mogelijk te doen, het liefst één keer per dag.

Het vrijgeven kan op drie verschillende manieren:

  • Via de Backorders verwerken knop in het bestellingen pagina
    Hiermee worden alle backorders gecontroleerd.
  • Via de Backorders verwerken knop op de productdetail pagina
    Hiermee kan je de backorders van een specifiek product vrijgeven.
  • Volledig automatisch tijdens de nachtelijke synchronisatie

In de Bedrijfsinstellingen onder de kop Voorraadinstellingen kun je ook instellen dat de backorders automatisch elke nacht worden verwerkt tijdens de nachtelijke synchronisatie.

Waarom deze wijziging?

We voeren deze wijziging door om een aantal operationele knelpunten op te lossen. Hiermee wordt het proces in GoedGepickt nog robuuster en flexibeler. De belangrijkste voordelen zijn:

✅ Kortere wachtrijen: Geen automatische reserveringen meer bij aanvulling van voorraad, maar bewuste, batchgewijze verwerking.

✅ Minder fouten door overlappende processen: Geen botsingen meer tussen backorderverwerking en bijvoorbeeld annuleringen of hersynchronisaties.

✅ Betere prestaties bij tellen: Door handmatige verwerking ontstaan minder vertragingen bij voorraadmutaties en tellingen.

✅ Betere afstemming bij tijdelijke locaties: Voorraden op tijdelijke locaties worden niet onbedoeld gereserveerd voor uitlevering.

✅ Grip op wanneer je welke bestellingen verwerkt: Backorder bestellingen gaan niet meer op een willekeurig moment naar te picken. Ons advies is dan ook om eerst alle ontvangst te registreren en als dat, voor die dag, klaar is op de knop backorders verwerken (op de bestelling overzichtpagina) te klikken.

Wat komt er nog aan?

Door het aanpassen van de functionaliteit bestaat er de mogelijkheid om nog meer opties toe te voegen.

ℹ️ Meer controle op prioriteit: Jij bepaalt wanneer welke backorders worden vrijgegeven – op basis van klantbelang of urgentie. Eventueel in bulkoptie op de backorder bestellingen pagina.

ℹ️ Vrijgeven per pagina: Mogelijkheid om backorders vrij te geven vanaf een inruimlijst, inkoopbestelling, voorraadlocatie en als bulkactie op de productenoverzicht pagina.

ℹ️ Beschikbaar via API: Om het verwerken van backorders te automatiseren.

Heb je vragen over deze wijziging of hulp nodig bij de instellingen? Dan ontvangen wij dit graag per e-mail op info@goedgepickt.nl.


Hoe vond je dit artikel?